Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Shevchenko me 7 mungesa do të kërkoi fitore ndaj Milanit

Trajneri i Genoas, Andriy Shevchenko, do të ketë një krizë dëmtimi për të provuar dhe luftuar kur të përballet me ish-skuadrën e tij Milan të mërkurën.

Kuqezinjtë kanë humbur ndeshjet e radhës në Serie A pasi janë mposhtur 4-3 jashtë fushe kundër Fiorentinës fundjavën e kaluar dhe më pas 3-1 nga Sassuolo në San Siro, kështu që ata do të kërkojnë një përgjigje dhe një performancë ripërtëritëse kundër Rossoblu dhe kundër një prej djemve të tyre të preferuar Shevchenko.

Sipas pianetagenoa1893 (përmes MilanNews), janë në fakt pesë lojtarë që me siguri do të mungojnë në ndeshjen kundër kuqezinjve, përcjell ORAinfo.

Ata janë qendërmbrojtësi Nikola Maksimovic, mbrojtësi i krahut Domenico Criscito, mesfushori Francesco Cassata, anësori Mohamed Fares dhe sulmuesi Felipe Caicedo.

Problemet mund të mos ndalen këtu edhe pse sulmuesi Yayah Kallon dhe sulmuesi Mattia Destro janë të dy dyshime, me të dy për t’u vlerësuar pas problemeve të tyre përkatëse muskulore.

Destro sigurisht është një tjetër ish-sulmues i Milanit dhe ai që ka zhvilluar një aftësi për të shënuar kundër skuadrës së tij të vjetër. /ORAinfo/