Albania
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Shkarkohet trajneri i njohur

Mark van Bommel, është shkarkuar si trajner i VfL Wolfsburg. Trajnerit holandez i duhet të largohet nga fusha pas një sërë rezultatesh të këqija.

Wolfsburg humbi 0-2 ndaj SC Freiburg të shtunën në shtëpi, gjë që do të thoshte se Van Bommel dhe ekipi i tij nuk ishin në gjendje të fitonin tetë ndeshje radhazi, përfshirë Ligën e Kampionëve,përcjell ORAinfo.

“Na mungonte bindja për të dalë nga situata e vështirë sportive sa më shpejt në këtë përbërje,” tha menaxheri i përgjithshëm Jörg Schmadtke.

Van Bommel nënshkroi verën e kaluar për dy vjet me Wolfsburg, i cili aktualisht është i teti në Bundesligë. Ai ka mbetur pa klub që nga fundi i vitit 2019 pas shkarkimit nga PSV./ORAinfo/