Albania

Shqipëri- Poloni përfundon pjesa e parë, ky është rezultati

Përfundon pjesa e parë: “Paqe” mes Shqipërisë dhe Polonisë.

Ka përfunduar pjesa e parë në “Air Albania Stadium”.

Përkundër tentimeve nga të dyja kombëtaret pjesa e parë e ndeshejs mes Shqipërisë dhe Polonisë u mbyll baras 0-0, shkruan lajmi net.

Polakët e nisën më mirë ndeshjen dhe patën një mundësi të mirë shënimi në min e 15′ përmes Adam Buksa por e priti Etrit Berisha.

Edhe në vazhdim Polonia pati një dominim të lehtë, kurse Shqipëria më shumë u mundua të sulmojë përmes kundërsulmeve.

Të dyja kombëtaret u koncentruar më shumë në mbrojtje pasi dihet rëndësia e madhe e këtij takimi për të dyja ekipet.

Mbetet të shihet si do shkojë pjesa e dytë.

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches