Albania

“Si ka mundësi që shteti nuk ka minimum respekti” / Vesa Luma reagon ashpër nëpërmjet postimit të saj!

Këngëtarja e njohur Vesa Luma është shumë aktive në rrjete sociale, duke shprehur shpesh mendimin e saj lidhur me situata të ndryshme shqetësuese apo tema diskutimi.

Vesa prej vitesh tashmë jeton në Zelandën e Re, por këtë vit ajo është rikhtyer në vendlindjen e saj. Ajo nuk ka ardhur vetëm, por e shoqëruar nga djali, Liam dhe bashkëshorti i saj.

Së fundmi këngëtarja ka postuar një foto në Instastory ku duket aktori, muzikanti, aktivisti dhe njëkohësisht autori i njohur Çun Lajçi, ulur në një karrige me një tavolinë me libra që qëndron para tij. Vesa e shoqëroi fotografinë me fjalët:

“Gjithë jetën ia kushton artit, teatrit, skenës, librave dhe në fund… Si ka mundësi që shteti nuk ka minimum respekti për artistët e sidomos për një gjeneratë të tillë që kanë dhënë aq shumë për këtë vend!”

Football news:

Moscow? Monaco? Istanbul? We will select a Europa League city that is perfect for you
Journalist Fornoni: Miranchuk is useless and is not part of Atalanta's plans. Italian journalist Simone Fornoni believes that Atalanta should sell Russian midfielder Alexei Miranchuk in winter
Pique about the clasico: The result weighs more than 3 points. The most important player in the history of football has left Barca - you need to be realistic
Dybala's house was robbed in his absence. Thieves took out a collection of watches
The talent from the Netherlands just disappeared. He left Juventus on loan, asked for leave to return home - and disappeared
PSG offered Fati a salary of 15 million euros a year and a signing bonus of 30 million euros. They wanted to sign him to replace Mbappe
Beppe Marotta: Lukaku went to Chelsea to get twice as much. After selling him for 115 million, Inter signed Dzeko for free - there is no difference