Albania

Supermeni i ardhshëm do të jetë biseksual! Autori: Çdo njeri ka të drejtë të shohë veten si hero

“Unë kam thënë gjithmonë se çdo njeri meriton të gjejë heroin e tij si dhe të shohë vetën si një hero”, kështu është shprehur krijuesi Tom Taylor, i cili pritet të sjellë në një version krejt ndryshe nga se e kemi imagjinuar Supermenin, si biseksual.

Suopermeni i fundit, Joe Kent, në librin e ardhshëm vizatimor nga DC, i cili do të publikohet me 9 nentor, do të portretizohet si një personazh biseksual që do të krijojë një marrëdhënie dashuri me shokun e tij, të të njëjtin seks, Jay Nakamura.

DC Comics tha se dyshja do të përfshihen në mënyrë romantike. Edhe pse detajet e skenarit nuk janë zbuluar ende, imazhet e ndara nga DC Comics tregojnë Jon dhe Jay duke shkëmbyer një puthje.

“Simboli i Supermanit qëndronte gjithmonë për shpresën, për të vërtetën dhe për drejtësinë. Sot, ai simbol përfaqëson diçka më shumë”, tha krijuesi i këtij Supermeni, në versionin e tij të ri.

Ky ndryshim në imazhin e supermenit klasik ka trazuar njerëzit në botë, ndërsa ka pasur reagime të forta kundërshtuese si dhe përkrahës.

o.j/dita

Football news:

Sulscher on Ronaldo and Salah: I will be on Cristiano's side in any dispute. But now Mohamed is on fire
We have lost team football. We wanted to help Ronaldo succeed. Bonucci and Chiellini - about the disadvantages of playing with Cristiano
Ronaldinho: I didn't think Messi would end up at PSG. With such players, you can strive to win the Champions League
Bruno may miss the match with Liverpool due to injury
Arteta about bullying coaches and Bruce: People are already doubting whether they want to work like this. We have to think
Klopp on Manchester United: And we have good players, and the number of penalties is not even close. This is a fact
Pogba launched the first 100% vegan cleats in collaboration with Stella McCartney and adidas. They are gender-neutral