Albania

Taravari: Brenda disa muajve Artan Grubi do të promovohet në lider të BDI-së, e ka përkrahjen e Ali Ahmetit

Taravari duke folur edhe për zhvillimet brenda BDI-së, tha se janë në pyetje çështje muajsh kur  zv/kryeministri Artan Grubi do të promovohet në lider të partisë.

“Çdo anëtar i BDI-së e dinë se ndodh lufta brenda BDI-së. Mendoj se Grubi do të jetë me siguri nuk e di për sa muaj por ai do te jetë lider i ardhshëm i BDi-së, edhe pse e dini se ka rezistencë dhe nuk pranohet si person i cili meriton ta ketë atë pozitë. Brenda BDi-së ka persona që e meritojnë shumë më shumë atë pozicion, por sipas informatave që i marrim brenda BDI-së, vendimi është definitiv që Grubi si një prej njerëzve do të jetë lider i  BDI-së. Këtë e kam dëgjuar edhe prej miqve ndërkombëtar”, u shpreh Taravri, në emisionin debativ në TV SHENJA.

Football news:

Pavel Nedved: Racists need to be identified with the help of cameras. This is necessary in today's world
Joan Laporta: There will be no transfers for the sake of transfers. We will have reference players who will return the feeling that Barcelona is very strong
Tuchel about Werner: We can't wait for the player to find himself. We want to release those who are in shape
Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it
And to show what a donkey kick is in football? 50 Years ago in England they scored the best goal of the season