Albania

U plagos sot në Shkodër, 24-vjeçari kushëri i autorit të dyshuar për vrasjen e Ridvan Ramazanit

Isak Mehmedaj i cili mbeti i plagosur mëngjesin e sotëm në fshatin Mushan të Shkodrës, është kushëri i vëllezërve Mehmedaj, një prej të cilëve është i dyshuar për vrasjen e Ridvan Ramazanit. Më konkretisht, Hydajet Mehmedaj është lënë në ‘arrest me burg’ nga Gjykata e Shkodrës pasi akuzohet për vrasjen e Ramazanit. 46-vjeçari u qëllua për vdekje më 28 nëntor 2020 nga vëllezërit Duel dhe Hydajet Mehmedaj, pasi ishin konfliktuar me djalin e tij. Dy të dyshuarit kryesorë ishin përplasur me të birin e tij, ndërsa Hyseni kishte ndërhyrë për të shuar gjakrat por përfundoi i pa jetë.

Isak Mehmedaj, mori një plumb në krah nga persona të paidentifikuar mëngjesin e sotëm. 24-vjeçari aktualisht ndodhet në spitalin e Shkodër jashtë rrezikut për jetën, duke marrë ndihmën mjekësore, ndërkohë që pritet dëshmia e tij në orët në vijim.

o.j/dita

Football news:

Sulscher on Ronaldo and Salah: I will be on Cristiano's side in any dispute. But now Mohamed is on fire
We have lost team football. We wanted to help Ronaldo succeed. Bonucci and Chiellini - about the disadvantages of playing with Cristiano
Ronaldinho: I didn't think Messi would end up at PSG. With such players, you can strive to win the Champions League
Bruno may miss the match with Liverpool due to injury
Arteta about bullying coaches and Bruce: People are already doubting whether they want to work like this. We have to think
Klopp on Manchester United: And we have good players, and the number of penalties is not even close. This is a fact
Pogba launched the first 100% vegan cleats in collaboration with Stella McCartney and adidas. They are gender-neutral