Albania

VIDEO: Ende pa nisur përballja, përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe atyre polakë

Shqipëria është gati të luajë shansin vendimtar për të arritur në playoff të kualifikueseve për Kupën e Botës Katar 2022.

Në Air Albania, në orën 20:45, kuqezinjtë do të sfidojnë Poloninë e Leëndowskit që ka një pikë më pak, por na ka mposhtur 4-1 në Varshavë.

Në stadium do të jenë 20 mijë tifozë të pranishëm, ndërsa nuk do të mungojnë as tifozët polakë.

Kur duhen edhe pak orë para sfidës, të dy tifozeritë janë përplasur me njëra-tjetrën.

Para Presidencës një grup tifozësh shqiptarë janë sharë dhe ofenduar me disa polakë që ishin të pranishëm.

Është dashur ndërhyrja e Policisë për të shpërndarë turmat që situata të mos agravonte më shumë dhe që mos të kishte përplasje fizike mes tifozerive.

j.l./ dita

Football news:

Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game
Xavi has been seen as Barca's coach for a long time. He was almost appointed in the winter of 2020
Several Premier League clubs want to sign Hazard in the winter
Fabregas called Alexander Gleb his most underrated partner
Zlatan supported a gay player from Australia: Football is for everyone. My great respect
Ronaldo's girlfriend Georgina is pregnant. This will be the 5th child in the Cristiano family
The acting coach of Barcelona has been appointed Barhuan, who heads Barca B