Albania

VIDEO: Ndërpritet ndeshja Shqipëri – Poloni, tifozët hedhin sende mbi lojtarët polakë pasi Polonia kalon në avantazh (tregohen dinakë, tifozët bien viktimē)

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit po luan përballë Polonisë, përballje e vlefshme për kualifikueset e Botërorit 2022.

Një fitore ndaj polakëve i hapte rrugën Shqipërisë për play-off, duke afruar një hap më shumë me një ëndërr siç është ajo e pjesëmarrjes në Katar 2022.

Por ndeshja eshte nderprere pasi ne minuten e 77′ Polonia shenon me Swiderskin.

Kjo ka ndodhur sepse tifozet kane goditur me shishe dhe sende te forta lojtaret polakë pas golit.

Kjo bëri që gjyqtari Klerment Turpin të ndalë lojën.

Një episod aspak i hijshëm që i prish bukurinë ndeshjes. Kujtojmë se në ‘’Air Albania’’ ndodhen të pranishëm 22 mijë tifozë në një rekord për këtë stadium.

Gjithsesi u vu re se lojtaret polake shkuan te festonin golin pikerisht aty ku ndodhen ultrasit shqiptare.

Të cilet kishin hedhur edhe me pare sende ne fushe:

Momentet e tjera:

30’ Zielinski provon një goditje nga distanca, topi përfundon në duart e Berishës.

14’ Tre goditje këndi radhazi për polakët, te e treta topi shkon te Buksa i cili në zonën e vogël gjuan por çon topin mbi traversë.

n.s. / dita

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches