Albania

Ylli i Interit i thotë “JO” Milanit

Marcelo Brozovic, i ka thënë shoqëruesve të tij se nuk do ta konsideronte të bënte një lëvizje për t’iu bashkuar Milanit nga rivalët Inter.

Kontrata e Brozovic përfundon në qershor 2022 dhe situata e tij ka tërhequr një vëmendje nga Milano, të cilët e dinë se ata mund të humbasin Franck Kessié në një transferim falas, përcjell ORAinfo.

Deri më tani nuk ka pasur lëvizje konkrete të bëra nga Milani për mesfushorin kroat edhe pse sipas atij raporti gjatë fundjavës, dhe gjatë kësaj jave do të ketë një takim mes drejtuesve të Interit.

Sipas asaj që FCInterNews po raporton, Brozovic është informuar për lajmet për interesimin e Rossonerëve për të dhe menjëherë ka njoftuar rrethin e tij që të mos e marrë fare parasysh këtë hipotezë.

Mesfushori në fakt vazhdon të përsërisë në disa raste se si ndihet totalisht i lidhur me Interin dhe projektin e tij, dhe shpreson që të bjerë dakord për një rinovim./ORAinfo/

Football news:

Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game
Xavi has been seen as Barca's coach for a long time. He was almost appointed in the winter of 2020
Several Premier League clubs want to sign Hazard in the winter
Fabregas called Alexander Gleb his most underrated partner
Zlatan supported a gay player from Australia: Football is for everyone. My great respect
Ronaldo's girlfriend Georgina is pregnant. This will be the 5th child in the Cristiano family
The acting coach of Barcelona has been appointed Barhuan, who heads Barca B