Albania

YouTube anulon Rewind

MILANO, 8 tetor /ATSH-ANSA/ – Rewind, përmbledhja klasike e videove më të shikuara në YouTube, nuk do të mbahet as në fund të këtij viti.

Kompania kishte anuluar edicionin 2020 për shkak të COVID-19, duke pasur parasysh se për muajt e vështirë të pandemisë nuk ishte rasti të festohej me videot më të klikuara dhe do të bëjë të njëjtën gjë në këtë 2021.

Siç konfirmohet nga faqja Tubefilter, YouTube ka vendosur të eliminojë plotësisht Reëind, duke e zëvendësuar atë me “përvoja të tjera”.

Sipas kompanisë pjesë e Alphabet (ku bën pjesë edhe Google), platforma ka arritur një numër kaq të konsiderueshëm të videove, të famshme dhe jo, saqë do të ishte shumë e ndërlikuar për të përmbledhur trendin vjetor në një video disaminutëshe, siç ka ndodhur në të kaluarën.

Në vend të kësaj, Google do të mbështetet te krijuesit, si MrBeast dhe Slayy Point, për të prodhuar video të fundvitit dhe për t’i promovuar ato përmes rrjeteve sociale.

Përdoruesit duhet të kenë qasje, deri në dhjetor, në një mjet të ri përmbledhës me tendencat vjetore, si edhe në një minifaqe ndërvepruese me përmbajtjen e promovuar./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

PSG offered Fati a salary of 15 million euros a year and a signing bonus of 30 million euros. They wanted to sign him to replace Mbappe
Beppe Marotta: Lukaku went to Chelsea to get twice as much. After selling him for 115 million, Inter signed Dzeko for free - there is no difference
Pogba on vegan cleats: It's bold and unique. I can't wait to go out on the field in them
Julian Nagelsmann: There is no compulsory vaccination either in Germany or in Bavaria. I am for vaccination
Sulscher on Ronaldo and Salah: I will be on Cristiano's side in any dispute. But now Mohamed is on fire
We have lost team football. We wanted to help Ronaldo succeed. Bonucci and Chiellini - about the disadvantages of playing with Cristiano
Ronaldinho: I didn't think Messi would end up at PSG. With such players, you can strive to win the Champions League