Albania

Zaev: Shteti nuk mund të ecë përpara me nacionalizmin e Mickoskit dhe Selës

Me Mickoskin dhe Selën, shteti nuk mund të përparojë, thotë kryeministri Zaev në emisionin “200” në Alsat. I pyetur për të komentuar mbi pretendimet e opozitës se shteti nuk mund të bëjë përparim me qeverinë aktuale, Zaevi thotë:

– Advertisements –

“E, jo, me Mickoskin dhe Zijadin Selën do të ecë përpara… Të mbërthyer në preokupimin e tyre nacionalist si filozofi, si një angazhim politik, ata nuk mund të thonë, në një shoqëri multietnike, se ata do të ecin përpara.. .në tubimet e tyre ata ende flasin për një Maqedoni të pastër, derisa para ca kohësh mbajtën protesta për t’i kufizuar të drejtat e komuniteteve më të vogla, veçanërisht të atij shqiptar. Opozita shqiptare po merr forcë dhe po ndërton muskuj mbi temën e nacionalizmit shqiptar. Ajo nuk ka të ardhme, ajo nuk shpie përpara,” tha Zaev.

Football news:

Mourinho on Newcastle: There has always been a connection between me and this city, but I am focused on Roma
Adeyemi's father and agent held talks with Bavaria. The 19-year-old forward of Salzburg is estimated at 30-40 million euros
Jurgen Klopp: Salah is top, who is better than him? There is no need to talk about the dominance of Messi and Ronaldo, but now Mohamed is the best
Gary Lineker: Trent Alexander-Arnold's passes are absolutely epic. He will play a huge role in the progress of the England national team
Salah scored 10 goals and gave 4 assists in 10 matches this season
Koeman on Pedri's contract: I don't set the compensation. It is important to keep the best players in the club
The players of the Danish national team held a pool party at the hotel with the participation of half-naked girls on the eve of the match with Moldova