Albania

Zejd Rexhepi: Ne jemi fuqia e NDRYSHIMIT – Çairi meriton që Bekim Sali të jetë kryetar i saj

Sonte, gjatë tubimit qendror të koalicionit AAA-ASH në Çair, fjalë rasti kishte koordinatori i Grupit Parlamentar i koalicionit Alternativa & Aleanca për Shqiptarët, Skender Rexhepi – Zejdi.

Në fjalën e tij para mijëra aktivistëve dhe simpatizantëve të koalicionit, deputeti Rexhepi mes tjerash tha:

“Kjo atmosferë që po mbizotëron sonte në Çair dëshmon edhe njëherë se bastion i palëkundur i koalicionit tonë është pikërisht Çairi. Ne jemi fuqia e ndryshimit. Çairi meriton që Bekim Sali të jetë kryetar i saj, i cili idealin e koalicionit e shëndërron në shërbim të popullit. Bekim Sali po sjell mirësi, bekim dhe buzëqeshje për Çairin tonë”, përfundoi ai.

Football news:

Dani Alves offered Barca his services. The 38-year-old is ready to join the club from January 1
Pavel Nedved: Racists need to be identified with the help of cameras. This is necessary in today's world
Joan Laporta: There will be no transfers for the sake of transfers. We will have reference players who will return the feeling that Barcelona is very strong
Tuchel about Werner: We can't wait for the player to find himself. We want to release those who are in shape
Coach Angera about 1:2 with PSG: I support VAR, he corrects 70-80% of mistakes. But it's bad when you're in these 20%
Real Madrid is ready to pay Pogba 14 million euros a year, Manchester United - 20 million. The midfielder can leave the English club in the summer for free
Pochettino on 2:1 with Angers: Mbappe decides the outcome when PSG needs it