Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Barcelona izgubila od Raya

Novi prvoligaš Rayo Vallecano šokirao je na svom travnjaku Barcelonu s 1-0 u 11. kolu Primere.

Nakon domaćeg poraza u El Clasicu od Reala (1-2) u nedjelju, Barcelona je doživjela novo poniženje, izgubivši u Madridu od Raya (0-1), što im je već treći ligaški poraz u samo 10 utakmica.

U 30. minuti kapetan Sergio Busquets je izgubio loptu što je u pogodak pretvorio kolumbijski veteran Radamel Falcao. Nizozemac Memphis Depay je promašio u 72. minuti jedanaesterac, njegov udarac je zaustavio makedonski vratar Stole Dimitrievski.

Predsjednik Katalonaca Joan Laporta podržao je trenera Ronalda Koemana nakon poraza protiv Benfice u Lisabonu (0-3) u Ligi prvaka, čak i nakon poraza od Reala, no ovaj će poraz Nizozemac teško preživjeti.
Rayo se pobjedom popeo na visoko četvrto mjesto s 19 bodova, dok Barca ima četiri boda manje i tek je deveta.

Sevilla je odigrala 1-1 kod Malorce i privremeno preuzela vrh ljestvice s 21 bodom. Povela je Mallorca u 22. minuti golom Antonia Sanchesa, a izjednačenje Sevili je donio je Eric Lamela u 73. minuti. Ivan Rakitić je ušao u igru osam minuta prije kraja.