Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Belgija savladala Švedsku

Fudbaleri Belgije savladali su Švedsku rezultatom 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za EURO 2024. godine u Njemačkoj.

Švedska je dočekala Belgiju, a na klupi je priliku čekao da poslije skoro godinu dana zaigra u nacionalnom dresu legendarni Zlatan Ibrahimović. I ušao je u 74. minutu 41-godišnji napadač Milana, ali on nije bio centralna ličnosti kvalifikacione premijere. Već njegov konkurent iz gradskih derbija Romelu Lukaku. Belgija je slavila kao gost protiv Švedske 3:0 a sva tri gola postigao je upravo Big Rom. Kod prva dva gola asistirao mu je Dodi Lukebakio.

U okviru ove Grupe F Austrija je na svom terenu opravdala ulogu favorita i pobijedila Azerbejdžan 4:1. Dva gola postigao je Sabitzer u 28. i 50. minutu za 3:0. Između ta dva gola u 29. minutu u strelce se upisao Gregoritsch. Mahmudov je smanjio u 64. minutu na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Braumgartner na asistenciju Sabitzera.

Fudbalska reprezentacija Francuske na sjajan način započela je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo i u prvom kolu savladala selekciju Nizozemske rezultatom 3:0.