Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ðoković pobijedio Pospišila i plasirao se u polufinal Tel Aviva

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Tel Avivu, pošto je u četvrtfinalu danas pobijedio Kanađanina Vašeka Pospišila 7:6 (7:5), 6:3.

Meč je trajao jedan sat i 54 minuta. Ovo je bio šesti međusobni duel srpskog i kanadskog tenisera, a šesti trijumf Ðokovića.

U prvom setu nijedan teniser nije napravio brejk, a pobednik je odlučen u "taj-brejku", koji je pripao Ðokoviću 7:5. Srbin je poveo 3:0 u drugom setu, ali je Kanađanin uspio da izjednači na 3:3. Ðoković je zatim poveo 4:3, a onda je oduzeo gem na servis protivnika. Srpski teniser je potom na svoj servis zasluženo stigao do pobjede.

Ðoković će sutra u polufinalu igrati protiv ruskog tenisera Romana Safiulina, koji je savladao Francuza Artura Rinderkneha 6:4, 6:1. Safiulin je trenutno 104. teniser svijeta, a nikada u karijeri nije igrao protiv Ðokovića.

U drugom polufinalu sastaće se Hrvat Marin Čilić i Francuz Konstant Lestijene.