Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Efes uz dosta muke savladao Žalgiris

Turski tim stigao do vrijednog trijumfa protiv Žalgirisa, direktnog konkurenta za plasman među osam najboljih – 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21).

Efes nije imao mnogo izbora na domaćem terenu protiv Žalgirisa, pobjeda se podrazumijevala ukoliko turski tim želi da zadrži realne šanse za plasman u Top 8 Eurolige.

Posebno zbog činjenice da je u posljednja četiri meča ekipa koju sa klupe predvodi Dimitris Itudis ostvarila tek jedan trijumf, a gubila je na primjer i od Bayerna na domaćem terenu.

Litvanci su bili u egalu poslije prve četvrtine (16:16), ali su potom prilično pali u drugoj, do poluvremena Efes je obezbijedio dvocifrenu razliku (38:28).

Domaćin je uglavnom održavao razliku, a kad je pred kraj ponovo razlika bila dvocifrena, činilo se da će lako slaviti pobjedu (72:61). Do kraja meča je ostalo tri minuta i deset sekundi.

Žalgiris se ipak nije predavao, pa je tačno 84 sekunde prije kraja gost ponovo bio u igri (72:70). Ipak, za preokret Litvanci nisu imali snage, Larkin i Clyburn su postigli odlučujuće poene.

U Efesu najefikasniji su bili Clyburn sa 19, Danston sa 12, Micić sa 11 i Larkin sa deset poena. Na drugoj strani prednjačili su Brazdeikis sa 25 i Ulanovas sa 15 poena.