Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

GLEDAT ĆEMO REPRIZU FINALA IZ 1978. GODINE: Australija namučila Messija i društvo, Argentina teškom mukom stigla do četvrtfinala gdje je čeka Nizozemska

Gaučosi ponovo nisu briljirali, ali su na krilima sjajnog Lionela Messija ponovo na vrijeme postigli prvi gol

• Sport

• Prije 9 min  Prije 5 min

• 0

Nogometna reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što su pobijedili selekciju Australije rezultatom 2:1 i u borbi za polufinale igrat će protiv Nizozemske, piše Klix.ba

Gaučosi ponovo nisu briljirali, ali su na krilima sjajnog Lionela Messija ponovo na vrijeme postigli prvi gol i "otključali" protivnika, te će na megdan Nizozemcima koji su ranije savladali SAD rezultatom 3:1.

Letargiju u prvom poluvremenu prekinuo je Messi u 35. minuti kada je u svojoj 1.000. utakmici u karijeri postigao vrlo lijep gol preciznim udarcem iskosa za vodstvo Argentine 1:0.

Zanimljivo, bio je to njegov prvi gol u nokaut-fazi na svjetskim prvenstvima.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Argentinici su u 57. minuti udvostručili vodstvo. Julian Alvarez je postigao gol nakon nevjerovatne greške golmana Matta Ryana. Napadač Cityja oduzeo je Ryanu loptu i pogodio praznu mrežu, a velike zasluge za pogodak snosi i Rodrigo De Paul koji je napravio sjajan presing na Australce.

Tračak nade Soccerosima vratio je Goodwin u 76. minuti kada je šutirao iz velike udaljenosti, lopta je na putu do gola zakačila Fernandeza i završila je u mreži za 2:1.

U 81. minuti Behich je mogao izjednačiti, ali ga je sjajno izblokirao Lisandro Martinez na vrhu peterca. Na drugoj strani Lautaro se obrukao s dva velika promašaja, a u 96. minuti Kuol je zamalo šokirao Argentinu, ali je Martinez sjajno odbranio i do kraja ostalo 2:1, te ćemo u četvrtfinalu gledati okršaj dvije nogometne velesile.

Argentina i Nizozemska su 1978. godine igrali finale SP-a, a tada su Gaučosi na domaćem terenu poslije produžetaka pobijedili 3:1.