Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Hrvatska i Maroko u osmini finala, Belgija ispala sa SP!

U prvom poluvremenu je Hrvatska bila nešto bolja. Jurili su Vatreni rano vodstvo, a u 15. minuti im je dosuđen jedanaesterac, ali nakon intervencije VAR sobe uočen je mali ofsajd jednog od fudbalera Hrvatske, pa je sudija promijenio svoju odluku.

Unatoč dinamičnoj i otvorenoj igri sa obje strane, te nekoliko zanimljivih prilika, u prvom dijelu meča nije bilo golova.

U drugom poluvremenu vidjeli smo više od selekcije Belgije. Selektor Roberto Martinez na teren je poslao oporavljenog Lukakua, koji je u samo nekoliko minuta propustio dvije kolosalne šanse.

Najprije je izbliza pogodio stativu u 61. minuti, a samo minut kasnije nije iskoristio sjajan centaršut De Bruynea i glavom sa peterca prebacio gol Livakovića.

Belgija je i dalje napadala, a pet minuta prije kraja regularnog dijela utakmice ponovo je Lukaku upropastio priliku da Belgiju odvede u nokaut fazu, ali njegov šut bio je za malo neprecizan i otišao je pored hrvatskog gola.

Iako se pred kraj utakmice igralo gotovo isključivo pred golom Hrvatske, Belgijanci nisu uspjeli probiti bedem Vatrenih, te je do kraja ostalo 0:0.

Marokanci su poveli već u 4. minuti golom Ziyecha u 4. minuti, a Milan Borjan morao je ponovo vaditi loptu iz mreže 19 minuta nakon toga kada je precizan bio En Nesyri.

Iako su bili inferiorni, reprezentativci Kanade ipak su uspjeli doći do pogotka, ali su im u tome pomogli Marokanci. Igrala se 40. minuta kada je nakon jednog napada Kanade Aguerd pogodio sopstvenu mrežu.

Na kraju su iz grupe F u osminu finala prošle selekcije Maroka i Hrvatske. Marokanci sa 7 bodova, Hrvatska sa 5, ispale su selekcije Belgije sa 4, te Kanade bez bodova.