Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Inter na krilima sjajnog Edina Džeke slavio protiv Šerifa

Inter je došao do prve pobjede u Ligi prvaka ove sezone. "Nerazuri" su na svojoj Đuzepe Meaci na krilima sjajnog Edina Džeke

"Dijamant" je prvo sjajno pogodio u 34. minuti. Korner sa lijeve strane ubacio je Federiko Dimarko (Federico Dimarco), a loptu je do kapitena bh. reprezentacije skrenuo Arturo Vidal. Džeko se namjestio, a onda fenomenalnim šutem lijevom nogom poslao loptu u same rašlje protivničkog gola.

Bio je to rezultat prvog poluvremena, a gosti su se vratili u 52. minuti kada je Sebastien Til (Thill) postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca. Međutim, sreća gostiju nije dugo trajala. Džeko se sada našao u ulozi asistenta, te se odužio Vidalu za asistenciju iz prvog poluvremena, a Čileanac koristi dobru priliku i pogađa za novo vodstvo Intera, koji je pobjedu ovjerio u 67. minuti pogotkom Stefana De Fraja.

U okviru ove grupe D, Real Madrid je na gostovanju deklasirao Šahtar sa 5:0. Kraljevski klub je poveo u 37. minuti nakon autogola Sergija Kritsova (Sergiy Kryvtsov). Onda je u razmaku od pet minuta (51. - 56.) dva gola postigao Vinisijus Žunior (Vinicius Junior), au 65. minuti pogodak je postigao i Rodrigo (Rodrygo). Konačnih 5:0 u sudijskoj nadoknadi postavio je Karim Benzema.

Inače, u večerašnjim utakmicama nastupila su još dva bh. fudbalera. Rade Krunić je u porazu Milana kod Porta (1:0) igrao do 83. minute i to je našem reprezentativcu bio debi u Ligi prvaka. Kod Šerifa je priliku u drugom dijelu dobio Stjepan Radeljić.

Svi rezultati večeras odigranih utakmica:

TOK UTAKMICA

90. - Kraj na svim terenima!

90+1. - Šahtar - Real Madrid 0:5: GOL! "Kraljevi" su potopili ukrajinskog prvaka, a konačan udarac zadao je Karim Benzema.

85. - Inzagi je napravio novu dvostruku promjenu. Kolarov i Sensi mijenjaju Perišića i Brozovića.

83. - : Trener "Rosonera" Stefano Pioli iz igre izvlači bh. reprezentativca Radeta Krunića, a u igru šalje Danijela Maldinija.

76. - : GOL! Liverpul ponovo vodi, sada je Salah sa penala pogodio. Atletiko ima i igrača manje, pošto je direktan crveni karton zaradio Antoan Grizman.

74. - : GOL! Ponovo Mesi pogađa za Parižane! Argentinac je ovog puta bio siguran egzekutor najstrožije kazne.

75. - Dvostruka promjena koju pravi Inzagi. Iz igre izlaze Džeko i Vidal, a na terenu su Sančez i Galjardini.

67. - : GOL! Mesi pogađa za poravnanje "Svetaca". Ovo je Argentincu drugi gol po dolasku u francuski klub.

67. - GOOOOOOOOOL! De Fraj pogađa na asistenciju Damfrisa. Proradila je nizozemska veza, Inter ima 3:1!

57. - : GOL! Preokret na Parku Prinčeva! Mukiele je matirao Kejlora Navasa za preokret njemačkog tima!

59. - : GOL! Real Madrid završava posao. Ponovo je strijelac bio Vinisijus Žunior, ovo je Brazilcu drugi gol u razmaku od samo pet minuta.

59. - GOOOOOOOOOL! Inter ponovo vodi! Sada su Džeko i Vidal zamijenili uloge, "Dijamant" je asistirao, a Čileanac pogodio za 2:1!

Antoni je pogodio, pred "Milionerima" je nemoguća misija u Amsterdamu.

53. - : Nevjerovatno! Grizman je dobio direktan crveni karton. Francuz bi od junaka mogao postati tragičar.

53. - : GOL! Kraljevski klub je udvostručio prednost, strijelac gola je Vinisijus Žunior.

53. - GOL! Šerif je poravnao na Meaci. Strijelac gola je Til, junak utakmice iz Madrida, kada je moldavski prvak pobijedio Reala. Sjajan gol fudbalera Šerifa.

47. - Od drugog poluvremena priliku za igru u ekipi Šerifa dobio je mladi reprezentativac Stjepan Radeljić.

46. - Nastavak utakmica i na ostalim terenima.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme na Meaci!

Rezultati nakon prvih 45 minuta:

45. - Pauza i na ostalim terenima.

45. - Poluvrijeme na Meaci! Inter vodi sjajnim golom Edina Džeke!

34. - : GOL! Antoan Grizman je postigao drugi gol i poravnao rezultat na Vanda Metropolitanu.

31. - GOOOOOOOOOOOOOL! Inter vodi, strijelac gola je Edin Džeko! Ovo mu je prvi gol u Ligi prvaka, sedmi po dolasku u Inter!

28. - Ponovo šansa za Inter! Damfris je bio u prilici, ali šutira pored gola.

26. - : GOL! Ajaks je udvostručio prednost, pogodak je postigao Dejli Blind.

21. - : Golijada na Vanda Metropolitanu, Atletiko se vraća u utakmicu. Strijelac gola je Antoan Grizman.

17. - Najbolja prilika do sada! Lautaro Martinez je dodao do Džeke, ali njegov pokušaj brani Selandik. Dobio je "Dijamant" malo jaču loptu, te je zbog toga uputio nešto lošiji šut.

16. - Džeko je uposlio Damfrisa koji izlazi sam pred golmana gostiju, ali mu lopta bježi u ključnom trenutku.

13. - : GOL! Nabi Keita pogađa, "Redsi" su udvostručili prednost na Vanda Metropolitano stadionu.

10. - Dobar centaršut Dimarka, ali je De Fraj loše šutirao nakon nesporazuma sa Džekom.

11. - : GOL! Promjena rezultata i u Amsterdamu. Pripisan je autogol Rojsu.

8. - : GOL! Džejms Milner pogađa za vodstvo "Redsa" na asistenciju Salaha.

8. - Novi korner za "Nerazure" nakon što je Damfris bio izblokiran. Ponovo će Dimarko centrirati.

5. - Šerif je došao do prvog kornera na utakmici, ali Kastenadin centaršut ne pronalazi nikog od njegovih saigrača.

3. - : Rade Krunić je od prve minute u timu "Rosonera". Bh. reprezentativcu je ovo debi u Ligi prvaka.

2. - Inter je već došao do prvog kornera na ovom susretu.

1. - Sudije su označile početak i na ostalim terenima.

1. - Počela je utakmica na Meaci!

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupne faze Lige prvaka. S posebnim fokusom pratit ćemo dešavanja sa Đuzepe Meace gdje Inter dočekuje Šerif, a "Nerazure" predvodi kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko. Uporedo ćemo pratiti i dešavanja na drugim terenima.

Glavni sudija je Dani Mekeli (Danny Makkelie) iz Nizozemske. Poznati su i početni sastavi Intera i Šerifa.

Inter: Handanović, Škrinjar (Skriniar), De Fraj (De Vrij), Dimarko (Dimarco), Perišić, Damfris (Dumfries), Barela (Barella), Brozović, Vidal, Martinez i Džeko.

Šerif: Selandik (Celeandic), Kristijano (Cristiano), Arboleda, Dulanto, Kostanca (Costanza), Ado (Addo), Kolovos, Til (Thill), Traore, Bruno i Kastenada (Castenada).

U terminu od 21 sat se još igraju utakmice: Ajaks - Borusija Dortmund, Atletiko Madrid - Liverpul, Porto - Milan, PSG - Lajpcig i Šahtar - Real Madrid.