Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Messi ponovo strijelac u pobjedi PSG-a, Lens kiksao kući

Danas je na programu bilo 21. kolo francuske Lige 1. U deset duela odigranih u 19 i 21 sat, najzapaženiji su bili onaj između Monpeljea i PSG-a, kao i preokret Remsa na gostovanju kod Lorijena.

Monpelje-PSG

Prvo poluvrijeme je završeno bez golova, ali daleko da nije bilo prilika. Kilijan Embape(Kylian Mbappe) je promašio penal, a Messiju je poništen pogodak u 35. minuti.

U drugom poluvremenu Fabijan Ruiz je načeo mrežu Monpeljea, a tu prednost je poduplao Lionel Mesi.

Monpelje je uspio postići samo počasni pogodak preko Amada Nordina u 89 minuti.

U drugoj minuti produžetka šesnaestogodišnji Zair Emeri (Zaire-Emery) je bio strijelac za konačnih 1:3.

PSG je na prvoj poziciji sa 51 bodom, a Monpelje je 14. sa 20 bodova, odnosno samo dva više od Ažaksioa koji je u zoni ispadanja.

Lens - Nica

Lens je na svom stadionu kiksao protiv Nice.

Nakon ne previše zanimljivog prvog poluvremena, koje je završeno bez golova Lens je gajio nade da će napasti u drugom poluvremenu i još više stisnuti PSG.

Gaetan Laborde je postigao jedini gol na utakmici u 57. minuti za Nicu. Poslije toga nije bilo previše šansi za domaćine da izjednače na utakmici.

Lens je sada na trećoj poziciji sa 45 bodova, dok je Nica osma sa 31 bodom.

Rems - Lorijen

Zasigurno je najzanimljivija utakmica kola pripala Remsu i Lorijenu, koju je domaćin pobijedio 4:2 nakon preokreta.

Gosti su vodili već nakon 10. minute kada je Le Fe pogodio, a u 36. minuti je Kone poduplao vodstvo. Do kraja poluvremena je bivši napdač Arsenala Balogun smanjio prednost i najavio ono što će se desiti u drugom poluvremenu.

Dumbia je u 51. minuti izjednačio, da bi Balogun završio het-trik golovima u 61. i 64. minuti.

Lorijen se ovim porazom udaljio od Evrope i sada su 7. sa 35 bodova, četiri manje od Monaka koji je na 5. poziciji. Rems je nastavio sa odličnim igrama i dodatno su se udaljili od zone za ispadanje. Sada su 11. sa 29 bodova.

Tuluz – Troj
I na stadionu Municipal se desio preokret. Tuluz je poslije preokreta, iako su u zaostatku bili samo pet minuta, slavio rezultatom 4:1.

Balde je u 12. minuti pogodio za vodstvo gostiju, ali je u 16. minuti Dallinga izjednačio.

U nastavku su za domaću ekipu pogađali van den Bomen iz penala u 55. minuti i Onaivu u 88. za konačnih 4:1.