Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Messi spasio PSG, Liverpool savladao Atletico

Večeras su odigrane utakmice drugog kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D.

Milan je poražen na Dragao do Porta (1:0). Domaći su bili preopasni i kreirali su veliko broj prilika, ali postigli su samo jedan gol. Pobjedu portugalskom klubu donio je Luis Diaz u 65. minuti. Krunić je bio starter, a bh. veznjaka zamijenio je Daniele Maldini u 82. minuti.

Ajax je iznenađujuće savladao Borussiju Dormtund sa 4:0. Nakon gola Marca Reusa nakon 11 minuta igre, Daley Blind je u 25. udvostručio prednost Kopljanika. U drugom dijelu su još pogađali Anthony i Haller te tako u potpunosti dotukli Milionere.

Ubjedljiv je bio Real Madrid koji je na gostovanju savladao Shakhtar (0:5). I na ovom susretu mreža se prvi put tresla nakon autogola, a u 37. minuti Sergiy Kryvtsov je pogodio svoju mrežu. Od 51. do 65. minute Kraljevi su sve riješili. Dva gola je postigao Vinicius Junior i jedan Rodrygo. Potom je Karim Benzema u nadoknadi postavio konačnih 0:5.

Liverpool je u gostima slavio protiv Atletico Madrida (2:3). Redsi su poveli golovima Mohameda Salaha i Nabyja Keite u 8. i 13. minuti, ali do odmora Jorgandžije su izjednačile pogocima Antoinea Griezmanna. Francuz je u 52. minuti isključen, a u 76. je Salah donio pobjedu gostima.

Golijada je viđena i na Parku Prinčeva gdje je Paris Saint-Germain pobijedio RB Leipzig (3:2). Kylian Mbappe je donio vodstvo Parižanima u devetoj minuti, ali su gosti preokrenuli golovima Andrea Silve u 28. i Nordija Mukielea u 57.

Uslijedio je novi preokret u nastavku, a dva gola postigao je Lionel Messi i tako donio PSG-u trijumf. Fenomenalni Argentinac pogodio je u 67. minuti, a potom i sedam minuta poslije je realizovao penal.

Ranije su odigrana dva susreta u kojima je Besiktas našeg Miralema Pjanića poražen od Sportinga (1:4), dok je Manchester City u gostima savladao Club Brugge (1:5).