Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Shakhtar s lakoćom savladao Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva doživjeli su danas poraz od 0:4 u prijateljskoj utakmici protiv Shakhtara iz Donjecka.

Ukrajinski tim pokazao se prejakim rivalom za bordo momke, ali su svakako i zabrinjavajuće neke loše reakcije igrača Sarajeva, koje su morale biti bolje.

olosalnu priliku je Sarajevo imalo u 11. minuti nakon prekida. Ziljkić je ubacio, nespretno reagovao golman Trubin, a onda s gol crte loptu izbije jedan njegov saigrač. Potom je Oliveira imao priliku da pospremi loptu u mrežu, ali je šutnuo preko gola.

Na drugoj strani Shakhtar je ubrzo imao slobodnjak sa 18 metara, ali lopta pogađa živi zid.

Do vodstva Ukrajinci stižu u 27. minuti i to na spektakularan način. Lopta se odbila do Stepanenka na tridesetak metara, a on nevjerovatnim udarcem pogađa desne rašlje gola Muhameda Šahinovića za 1:0.

U 33. minuti katastrofalnu grešku pravi Balta-Jelić, novajlija u redovima Sarajeva, koji pred svojim golom poklanja loptu protivniku i to je 2:0. Strijelac je bio Traore.

Brzo je Shakhtar stigao i do trećeg gola, a bilo je to u 36. minuti. Ovaj put je pogodio Sudakov.

Sarajevo je moglo smanjiti na 3:1 u 45. minuti, ali Oliveira nije uspio pogoditi nakon proigravanja Ziljkića. Zatresao je spoljni dio mreže.

Do četvrtog gola Shakhtar stiže u 55. minuti preko Traorea, koji je uspio i zaobići Šahinovića i ušetati se u gol nakon lijepe akcije njegovog tima.

Četiri minute poslije šutirao je Mirza Mustafić, ali lako je to odbranio Trubin.

Dominirao je Shakhtar do samog kraja, imao još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao i završilo je 4:0.

Prijateljska utakmica:

Sarajevo: Šahinović; Vršajević, Šerbečić, Martinović, Salčin; Jelić Balta, Avramovski, Varešanović, Kyeremeh, Ziljkić; Oliveira.

Shakhtar: Trubin, Traore, Bondar, Stepanenko, Sudakov, Zubkov, Mykhailichenko, Kryskiv, Bondarenko, Matviienko, Konoplia.