Bosnia and Herzegovina

Sparsi poraženi u neizvjesnom meču druge ABA lige

Košarkaši Sparsa zabilježili su poraz u susretu drugog kola ABA 2 lige. Od sarajevskog tima bolji je bio Helios iz Domžala rezultatom 83:77.

Bh. tim je dobro otvorio meč na turniru koji se igra u Zlatiboru. Sparsi su vodili nakon prve četvrtine rezultatom 27:19, ali je Helios odigrao odlično u drugoj dionici i na odmor između dva poluvremena otišao sa pola koša prednosti (42:41).

U trećoj četvrtini se smjenjivalo vodstvo, da bi u posljednjoj dionici Helios na krilima serije 13:1 uspio da se rezultatski odvoji na 79:70. Sparsi su se uspjeli vratiti na dva poena zaostatka, međutim kada je Karlbe Ervin (Carlbe) pogodio dva bacanja za 81:77 na 15 sekundi do kraja meča, bilo je jasno da nema vremena za Sparse koji su u prvom kolu savladali Osijek (82:74).

Najefikasniji u ekipi Sparsa bio je Remi Abel (Remy Abell) sa 25 poena, dok je Mašan Vrbica ubacio 18 poena, a dodao je i sedam skokova i šest asistencija. U pobjedničkom timu istakli su se Blaž Bahkovič sa 23 poena i Leon Šantelj sa 16.

Football news:

A fiery meeting of PSG in Marseille: Neymar even had difficulty giving corners - he was protected by nets and shields
Pochettino after 0-0 with Marseille: I am pleased with the progress and development of PSG. Neymar showed commitment to the team
Courtois and Valverde were injured following the match with Barca
Mourinho, Spalletti, Inzaghi and Gasperini were removed in the Sunday matches of Serie A
Klopp calls Salah the best in the world. This season is a treasure trove of convincing arguments
Simone Inzaghi: Juventus could only have scored from the penalty spot. Inter controlled the match from start to finish
Juventus broke a series of 6 wins by drawing with Inter. The Torino team did not lose 9 matches