Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Veliki preokret za prvu pobjedu Vatrenih na SP

Fudbaleri reprezentacije Hrvatske savladali su Kanadu rezultatom 4:1 i tako upisali prvu pobjedu na SP u Kataru.

Nije sve tako dobro počelo za naše zapadne susjede. Samo 70 sekundi trebalo je Alphonsu Daviesu da nakon teledirigovanog centaršuta glavom zakuca loptu u mrežu nemoćnog Livakovića.

Nakon početnog šoka Hrvati su krenuli u ozbiljnijije napade. Stezao se obruč oko golmana Kanade Borjana, a nakon pola sata Kanađani su kapitulirali. Perišić je sjajno kroz noge jednog protivnika dodao do Kramarića koji je pogodio za izjednačenje 1:1.

No, to nije bilo sve. Hrvati su nastavili napadati, a Kanađani su ti koji su ovaj put bili u šoku. Samo osam minuta od izjednačenja, Hrvatska je ponovo natjerala Borjana da kupi loptu iz mreže. Ovaj put je u ulozi asistenta bio Juranović, a Marko Livaja je pogodio za potpuni preokret. 2:1 je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugoj dionici utakmice Hrvati su i dalje bili opasniji, a opasni napadi Kanade bili su sve rjeđi i rjeđi. Nakon sat vremena igre Hrvati su potpuno smirili utakmicu i preuzeli kontrolu.

Ipak, tu golovima nije bilo kraja. Potvrda velike pobjede reprezentacije Hrvatske došla je kada je Perišić drugom asistencijom, a Kramarić drugim golom na utakmici zapečatio sudbinu Kanađana golom za 3:1.

Hrvati su kompletirali veliku utakmicu za njih golom Lovre Majera, a na asistenciju Mislava Oršića, koji ga je poslužio iako je i sam mogao šutirati na gol Kanade. Na kraju je ostalo 4:1.

Hrvatska je sada prva u grupi F sa 4 boda, Maroko je drugi sa 3, koliko ima i Belgija, Kanada je posljednja bez boda.