Bosnia and Herzegovina
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

PSG savladao Milan u Parizu, Crvena poražena od Leipziga

Milan je nadigrao i Borussiju i Newcastle u prva dva kola, stvorio veliki broj šansi, no oba puta je odigrao 0:0, pa mu slijede dva jako teška meča s PSG-om koji bi mogli da budu odlučujući.

U prvom od njih, italijanski velikan večeras je gostovao u Parizu i doživio poraz sa 3:0. Francuski prvak poveo je golom Kyliana Mbappea u 32. minuti. Na početku drugog dijela poništen je gol Dembelea, ali je Kolo Muani ubrzo ipak pogodio za 2:0. Do kraja je domaćin dao i treći gol, kad je Lee Kang-In u 83. minuti dotukao nemoćne Italijane.

PSG je sa šest bodova lider u grupi F, a jako bitnu pobjedu ostvarila je dortmundska Borussia u gostima kod Newcastlea.

Odigran je fantastičan meč na St. Jame's Parku i pravo je čudo kako smo na kraju vidjeli samo jedan gol, no on je bio dovoljan Milionerima da se u Njemačku vrate sa cijelim plijenom, pa sada imaju kao i Newcastle četiri boda. Djeluje da će meč u Dortmundu ovih timova biti jedan od ključnih za rasplet grupe.

Junak Borussije na ovom teškom gostovanju bio je Nmecha, koji je na samom kraju prvog dijela postigao gol za konačnih 1:0.

Dobar meč odigrali su Celtic i Atletico Madrid, a završeno je 2:2 iako su domaći dva puta vodili. Ranije u grupi E Feyenoord je dobio Lazio sa 3:1.

Feyenoord je vodeći sa šest bodova, pet ima Atletico, Lazio četiri, a Celtic jedan bod.

U grupi u kojoj je Barcelona, Porto je sa 4:1 slavio kao gost protiv belgijskog Antwerpa i sa šest boedova se smjestio na drugo mjesto sa šest bodova, dok Katalonci imaju maksimalnih devet bodova. Šahtar je ostao na tri, a Antwerp za sada bez bodova.

Završena je još jedna jako uzbudljiva noć u Ligi prvaka, a naravno stvari će biti još uzbudljivije u preostala tri kola kada će se "lomiti" u borbi za nokaut fazu.