This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

UKRAJINSKI 'RUKH' PREJAK: Juniori Sarajeva ispali iz Lige prvaka

Sve je bilo gotovo u 84. minuti.

Juniori Sarajeva ispali su iz Omladinske Lige evropskih prvaka.

Bordo momci su zaustavljeni su u polufinalu play-offa, a bolji od njih bili su juniori Rukh Lviva.

Nakon što je prvi meč prije tri sedmice odigran u Poljskoj završen bez pobjednika (1:1), Ukrajinci su na Koševu slavili sa 2:1 i prošli dalje. U finalu play-offa Rukh će igrati protiv Midtjyllanda, koji je nakon penala bio bolji od ekipe Famalicao.

Sarajevo je sjajno otvorilo meč na Koševu i povelo već u 4. minuti. Nurković je asistirao, a Bezdrob pogodio za veliko slavlje domaćih. Ukrajinci su izjednačili 20 minuta kasnije.

Sijevnula je kontra, Popovskyi je sa lijeve strane ubacio u kazneni prostor domaćih, a Panchenko šalje loptu u mrežu. Nedugo potom gosti su mogli i do preokreta, piše Faktor.

Šutković je srušio Fedora, a sudija Barbu pokazao je na bijelu tačku. Loptu je na kreč namjestio Kasarda, ali je njegov udarac zaustavio Šutković i tako se iskupio za skrivljeni kazneni udarac.

I u nastavku meča gledali smo otvorenu utakmicu, a Rukh je poveo u 65. minuti, kada je Kvas izašao sam ispred golmana Bordo tim i pogodio za 1:2.

Sve je bilo gotovo u 84. minuti. Sarajevo je krenulo po izjednačenje, sijevnula je još jedna kontra Rukha, a Pastukh je na asistenciju Fedora majstorski pogodio za 1:3, što je bio i konačan rezultat.