HUNAN (Kinë) – Vizitë e ish-presidentit tajvanez Ma Ying-jeou në Kinë.

NAYPYIDAW (Burma) – Parada ushtarake e juntës burmeze për Ditën e Forcave të Armatosura.

PNOM PEN (Kamboxhia) – Vizitë e kryeministrit të Malajzisë, Anwar Ibrahim.

EDIMBURG (Mbretëria e Bashkuar) – Emri i kryeministrit të ri i shpallur nga Partia Kombëtare Skoceze.

BUDAPEST (Hungari) – NATO – Votimi i Parlamentit për anëtarësimin e Finlandës.

LONDËR (MB) – Princi Harry, Elton John dhe të tjerë padisin Associated Newspapers Ltd për aktivitet kriminal dhe shkelje të privatësisë.

PARIS (Francë) – Gjykimi për Twitter i paditur nga tre viktima të terrorizmit.

PARIS (Francë) – Nisja globale e raportit të Amnesty International 2022/23 mbi të drejtat e njeriut në botë.

OKB –  Takimi i Këshillit të Sigurimit për Somalinë.

RAMAT GAN (Izrael) – Java Ndërkombëtare e Diamantit.

NAJROBI (Kenia) – Demonstrata antiqeveritare për të protestuar ndaj rritjes së kostos së jetesës.

SAN JOSÉ (Kosta Rika) – Sesioni i 45-të i Komitetit të Uraganeve të Organizatës Botërore Meteorologjike./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.