PRISHTINË, 10 shkurt /ATSH/ Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit ka njoftuar se ka kryer 138 testime, prej të cilave 13 persona kanë rezultuar me COVID-19.

Sipas institutit, 17 persona janë shëruar, 8 të tjerë janë në hospitalizim, derisa nuk është raportuar për të vdekur.

Përndryshe, janë 109 raste aktive me COVID-19.

Që nga konfirmimi i rasteve të para me COVID-19 në Kosovë, në mars të vitit 2020, kanë vdekur 3204 persona. /KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.