Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

A do taksohet biznesi i vogël? Rama: Një lajm i rremë ka marrë dhenë! ZERO detyrime deri në vitin 2029

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë lajmin e raportuar nga disa media se mund të taksohet biznesi i vogël. Në një postim në llogarinë e tij në Twitter, kreu i qeverisë i cilëson informacionet si të pavërteta.

Rama shton se, është thënë edhe më parë që taksa për biznesi i vogël është zero, dhe e tillë do të qëndrojë deri në vitin 2029.

EDI RAMA NË TWITTER

“Një LAJM I RREMË ka marrë dhenë: Rama do të taksojë biznesin e vogël! Ne jemi partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend në Europë me taksë zero e me TVSH zero për Biznesin e Vogël dhe kjo (e kemi thënë) nuk do të ndryshojë deri në vitin 2029!Të tjerat janë tutkunërira mediatike!”  

Një LAJM I RREMË ka marrë dhenë: Rama do të taksojë biznesin e vogël! Ne jemi partia që e bëri Shqipërinë të vetmin vend në Europë me taksë zero e me TVSH zero për Biznesin e Vogël dhe kjo (e kemi thënë) nuk do të ndryshojë deri në vitin 2029!Të tjerat janë tutkunërira mediatike!

— Edi Rama (@ediramaal) May 24, 2022

a.m/dita