Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Aksidenti tragjik, ndahet nga jeta mbrojtësi 25-vjeçar

Sipas raportimeve, mbrojtësi i ekipit të futbollit amerikan Cardinals, Jeff Gladney, i cili sapo u nënshkrua këtë sezon, ka ndërruar jetë në moshën 25-vjeçare.

Gladney nënshkroi me Arizona Cardinals këtë sezon, pasi ishte zgjedhja e raundit të parë nga TCU, Gladney luajti me Minesota Vikings. Ai u zgjodh i 31-ti në total.

Në karrierën e tij kolegjiale, ai ishte një 2019 i ekipit të dytë All-Amerikan, 2019 i Ekipit të Parë All-Big 12, 2018 PFF Ekipi i Parë, 2018 Ekipi i Dytë All-Big 12.

Ai la pas nënën dhe babanë e tij, Jacinda Jefferson dhe John Gladney, si dhe 3 vëllezër e motra më të mëdhenj si dhe një fëmijë.

Ish-shoku i skuadrës së Gladney-t në TCU, Jalen Reagor postoi ngushëllimet e tij në Twitter. “Kam humbur vëllain tim, shokun tim më të mirë, krahun tim të djathtë …”, shkroi Reagor.

a.m/dita