Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Bën rep për 39 orë pa pushim, mësuesi thyen rekordin botëror të Guinness

Një britanik që punon si mësues shkolle në Spanjë fitoi një rekord botëror Guinness, kur bëri rep në stil të lirë për 39 orë, 37 minuta dhe 54 sekonda.

Daniel Alcon, 35 vjeç, i cili përdor emrin skenik DAlcon, mori rekordin Guinness për maratonën më të gjatë të repit (individual) në Valencia, Spanjë.

Alcon, i cili më parë ra një orë më pak se rekordi botëror në një tentativë të vitit 2021, stiloi i lirë për 39 orë, 37 minuta dhe 54 sekonda, duke kapur me sukses rekordin.

Rekordi i mëparshëm prej 33 orë, 33 minuta dhe 16 sekonda u vendos nga reperi amerikan Watsky në vitin 2020.

Alcon transmetoi drejtpërdrejt maratonën e tij rep në YouTube.

“Faleminderit për të gjithë ekipin tim, i cili kontribuoi aq shumë, dhe për njerëzit që kushtuan të paktën një sekondë për ta parë atë live”, shkroi Alcon në një postim në Facebook duke njoftuar rekordin e tij të ri.

j.l./ dita