Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Braçe publikon foton i gjakosur dhe sulmon Berishën: Dua ta harroj, por kufoma kriminale nuk më lë

Deputeti Erion Braçe kujton 26 Majin e vitit 1996, kur në Shqipëri mbaheshin zgjedhje.

Me foton e tij, i gjakosur, Braçe thotë “kufoma” kriminale merret akoma me politikë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Braçe shkruan se nuk e harron dot këtë ngjarje pasi personi në fjalë, Sali Berisha është akoma në politikë dhe vijon ta kërcënojë.

Postimi i plotë:

#26MAJ PERSERI

EDHE TE DUA TE HARROJ,

KUFOMA KRIMINALE NUK ME LE!

Merret akoma me politike, ben te njejten gje, KERCENON dhe minon cdo perpjekje te perbashket per normalitet demokratik, sic beri perseri sot;

E DINI PSE? E THERRET GJAKU!

Ne 26 maj, donte te vriste ZGJEDHJET dhe i vrau, pergjithnje;

Prova gjenerale ne Libofshe, Greshice, Ngracan nje vit me pare, i rezultoi sukses, por bezdia e reagimit e shtyu per me shume;

ME 26 MAJ DONTE TE VRISTE PARTINE SOCIALISTE, PER FARE!

Une jam per fat gjalle; pistoleta qe goditi disa here fytyren time, mund edhe te shkrepej me plumbin qe kishte ne goje;

Si une te gjithe koleget socilist ne seline e PS ne Berat dhe cilido socialist tjeter anekend Shqiperise, i masakruar e hedhur ne rruge, ne oborrin e birucat e komisariateve, deri ne shatervan!

ISHIM SOCIALISTE, KOMUNISTE PER TE DHE NUK DUHET TE EGZISTONIM!

Minimi i demokracise nisi aty;

FILL PAS TIJ NISI MASHTRIMI I MADH PIRAMIDAL DHE GRABITJA ME E MADHE NE HISTORINE E SHQIPERISE;

U GRABIT CDO SHQIPTAR DERI NE QINDARKEN E FUNDIT!

Degjoni, ka nje aksiome sipas te ciles “krim pa ndeshkim nun ka”;

Por ky vend, me padrejtesine historike, ka krime si keto PA NDESHKUAR!

Deri diten qe do jete keshtu,

KUJTESA NUK DO HUMBE PER TE RISJELLE KRIMIN E KRIMINELIN

j.l./ dita