Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Fituan trofeun në Tiranë, Roma nis festën me autobus të hapur në kryeqytetin italian

Pas festës në Tiranë dhe më pas në aeroport sot i gjithë qyteti i Romës do ketë mundësi t’i bashkohet ekipit për të gëzuar për trofeun e Uefa Conference League.

Klubi verdhekuq ka njoftuar se duke nisur nga ora 16:30 do të dalë në qytet me një autobus të hapur për të festuar titullin. Të besuarit e Mourinhos kanë kështu mundësinë për të marrë përgëzimet dhe duartrokitjet për arritjen e tyre kundër Feyenoord.

Autobusi do kalojë nëpër disa rrugë, ndërsa në fund do ndalet në qendër të qytetit. Sakaq me mijëra qytetarë janë mbledhur tani në rrugë në pritje të ekipit.

o.j/dita