Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

FOTO: Finalja e Conference League sjell në Tiranë kupolën e UEFA, i pret Duka e Rama

E mërkura e 25 majit do të kujtohet gjatë, për herë të parë në histori Shqipëria mirëpret një finale të madhe evropiane, finalen e Conference League.

Tirana është mbërthyer prej ditësh nga ethet e këtij evenimenti shumë të madh. Në kryeqytetin shqiptar zbarkoi ditën e djeshme presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin, Boban dhe shumë personalitet të tjerë të UEFA-s dhe botës së futbollit.

Në nder të tyre u zhvillua dhe një ceremonie e veçantë, një darkë zyrtare, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama.

j.l./ dita