Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

I njohur për personazhin e “Tomkës”, ndërron jetë në moshën 57-vjeçare aktori i njohur Enea Zhegu

Ka ndërruar jetë në moshën 57-vjeçare aktori i njohur i kinematografisë shqiptare, Enea Zhegu, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Aktori Enea Zhegu ka qenë pjesë e disa prej filmave më të bukur shqiptar, si “Tomka dhe shokët e tij”, “Lulëkuqet mbi mure”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.

Ai u bë i njohur që në fëmijërinë e tij, kur luajti personazhin e “Tomkës”, në filmin e njohur “Tomka dhe shokët e tij”.

j.l./ dita