Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

I shpallur në kërkim për vjedhje në Gjermani, arrestohet në Durrës 30-vjeçari

Policia e Durrësit ka arrestuar një 30-vjeçar pasi akuzohet për dhjetëra vjedhje në Gjermani. Në pranga është vënë A. L., 30 vjeç, banues në Durrës.

I riu ishte në kërkim, pasi në bashkëpunim me shtetasin G. O., për një periudhe 3-vjeçare, kanë kryer 23 vjedhje në shtetin gjerman. Të ardhurat që përfitonte nga vjedhjet, shtetasi A. L. i dërgonte në Shqipëri.

Njoftimi i policisë:

Vihet në prangat 30-vjeçari i shpallur në kërkim për 23-vjedhje.

30-vjeçari i ka kryer vjedhjet në Gjermani dhe pas dokumentimit të ketyre vjedhjeve nga autoritetet gjermane, Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për këtë shtetas. 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës bënë ndalimin e shtetasit në kërkim A. L., 30 vjeç, banues në Durrës, pasi në bashkëpunim me shtetasin G. O., për një periudhe 3-vjeçare, kanë kryer 23 vjedhje në shtetin gjerman. Të ardhurat që përfitonte nga vjedhjet, shtetasi A. L. i dërgonte në Shqipëri.

Shtetasi G. O. është dënuar nga autoritetet gjyqësore gjermane, me 4 vjet burgim. 

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës, pas dokumentimit të vjedhjeve nga shteti gjerman, më datë 04.06.2021, ka caktuar për shtetasin A. L., masën “Arrest në burg”, për veprat penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim, më shumë se një herë dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”. 

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

a.m/dita