Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Inteligjenca e Ukrainës: Putinin kanë tentuar që ta vrasin 2 muaj më parë

Kyrylo Budanov, Kreu i Drejtorisë kryesore të inteligjencës së Ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës në një intervistë për “Ukrainska Pravda”, tha se Presidenti rus Vladimir Putin i shpëtoi një sulmi pas fillimit të luftës në Ukrainë.

“Kishte një tentativë jo shumë kohë më parë për të vrarë Putinin. Madje ai u sulmua, thuhet, nga përfaqësues të Kaukazit, por ky është informacion jo publik, përpjekja ishte dy muaj më parë dhe dështoi”, tha Budanov.

o.j/dita