Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Lavrov viziton Turqinë më 8 qershor, fokusi në eksportet e grurit dhe mundësia e krijimit të korridoreve humanitare

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të udhëtojë në Turqi më 8 qershor së bashku me një delegacion ushtarak.

Lajmin e bëri të ditur Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu duke shpjeguar se gjatë vizitës së Lavrov do të diskutohet nevoja për zhbllokimin e eksporteve të grurit dhe mundësia e krijimit të korridoreve humanitare në Detin e Zi për anijet që transportojnë ushqime. Raportuar nga Agjencia e Lajmeve “Anadolu”.

o.j/dita