Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Mbahet mend për flamurin e Shqipërisë së Madhe në Beograd, arrestohet Ballist Morina

Fansi i Kombëtares Shqiptare, i cili mbahet mend për dronin në mes të Beogradit është arrestuar paraditen e sotme në Kukës, sipas burimeve të uniformave blu.

Gjithashtu mësohet se Ismail Morina është vënë pranga, pasi kishte një urdhër arresti dhe me vendim të Gjykatës së Durrësit ishte arrestuar me 5 muaj e 12 ditë burg për armëmbajtje pa leje.

Lajmi për arrestimin e tij filloi të qarkullonte rreth një orë më parë, pasi faqja e zyrtare e Ismail Morinës në “Facebook” kishte shpërndarë njoftimin për ndalimin e tij.

j.l./ dita