Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

“Mirësevini në Tiranë”, UEFA poston videon në prag të finales së Conference League

Faqja zyrtare e UEFA-s për Ligën e Konferencës ka postuar në ditën e sotme një video ku pasqyrohet Tirana, vendi ku do të luhet finalja e madhe mes Romës dhe Fejnordit.

Në pamjet filmike shihen disa nga zonat kryesore të kryeqytetit, me kupën e ekspozuar në stadiumin “Air Albania” që përmbyll gjithçka.

“Mirësevini në Tiranë, kryeqyteti i Shqipërisë. Ngrini duart lart nëse do të jeni në finale”, shkruhet në postim.

☀️ Welcome to Tirana, the capital of Albania 👋

Hands up if you’ll be at the #UECLfinal 🙋 pic.twitter.com/zq0QiGfAeE

— UEFA Europa Conference League (@europacnfleague) May 23, 2022

j.l./ dita