Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ndarja nga jeta e ish-presidentit Nishani, vjen reagimi i parë nga PD

I pari që ka reaguar nga PD për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani është Edi Paloka.

Përmes një mesazhi në rrjetin social “Facebook” deputeti i PD shkruan se pak më parë u konfirmua lajmi i vdekjes së Nishanit.

Nje lajm i hidhur ka pak qe u konfirmua; Bujar Nishani, ish-President i Republikes, minister dhe funksionar ne disa poste te rendesishme te PD ne vite, ka nderruar jete!
Nje fatkeqesi per familjen dhe per gjithe demokratet. Respekti yne per gjitheshka dha per PD dhe per vendin, do e shoqeroje kurdohere”
!

o.j/dita