Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Rama publikon fotot pas incidenteve: Mirëpresim nga ajri dhe deti mysafirët e finales, sot mbi 20.000 vizitorë të tjerë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga mbërritja e tifozëve në Shqipëri.

Rama shkruan se Shqipëria mirëpret nga ajri dhe deti mysafirët e finales europiane, sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë.

Sipas tij, sot do të vijnë mbi 20 mijë vizitorë të tjerë.

“🇦🇱Shqipëria mirëpret nga ajri dhe deti mysafirët e finales europiane, sipas një protokolli me standardet më të larta të sigurisë, që mban në gatishmëri të gjitha strukturat doganore e policore në Rinas&Durrës dhe natyrisht në Tiranë⚽️🏆
*gjatë ditës së sotme priten mbi 20.000 vizitorë të tjerë 🛩🛳

#TëBashkuarJoTëNdarë🫶

#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️🇦🇱

#SkaKohëPërPushim🏃‍♀️🏃🏻‍♂️”, shkruan Rama.

j.l./ dita