Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Rruga Palasë-Dhërmi, Rama: Do të lidhet me daljen e tunelit të Llogarasë

Rruga Palasë-Dhërmi është gjithmonë e më afër përfundimit. Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar pamjet nga kantieri i ndërtimit, ku deri më tani janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit.

Kjo rrugë do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES
dhe me kantierin e rrugës Palasë-Dhërmi ku aktualisht janë mbyllur punimet e fazës së gërmimit dhe të mbushjes përgjatë të këtij aksi, që në përfundim do të lidhë daljen e tunelit të Llogarasë me Dhërmiun, duke reduktuar trafikun dhe zhvilluar turizmin bregdetar, ju uroj një ditë të bukur.

a.m/dita