Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VIDEO: Lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre

Roma ka fituar mbrëmjen e djeshme për herë të parë në edicionin e parë trofeun e Ligës së Konferencës, ku u zhvillua në Tiranë në stadiumin “AIR Albania” në një atmosferë të jashtëzakonshme.

Skuadra e Zhoze Murinjos edhe e Marash Kumbullës triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Fejnordit, ku deçiziv ishte goli i Nikolo Zaniolos në minutën e 32′.

Menjëherë pas këtij suksesi, ekipi verdhekuq u nis direkt për në kryeqytetin italian ku në aeroportin e Fiumiçinos dhe në qendrën sportive të Trigorias, ku u gjend përpara mijëra tifozëve ku kanë pritur kampionët e ri të Ligës së Konferencës, deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

LA COPPA È A ROMA! https://t.co/QelydUH0LL

— AS Roma (@OfficialASRoma) May 26, 2022

j.l./ dita