Albania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

VIDEO/ Zjarr në tragetin me 134 pasagjerë, të paktën 7 viktima

Të paktën shtatë persona, pesë gra dhe dy burra, gjetën vdekjen si pasojë e një zjarri që shpërtheu në një traget me 134 pasagjerë në brigjet e Filipineve.

Ndërsa raportohet se 7 pasagjerë të tjerë rezultojnë të zhdukur, trupat e tyre nuk janë gjetur ende nga ekipet shpëtuese.

120 pasagjerët e tjerë, përfshirë anëtarët e ekuipazhit i shpëtuan flakëve të zjarrit.

Zjarri shpërtheu në Mercraft 2 ndërsa po udhëtonte nga Poligio Island për në qytetin port të Real, në provincën e Quezon, në ishullin Luzon, rreth 60 km në lindje të kryeqytetit, sipas një zëdhënësi të Rojës Bregdetare.

In the Philippines there was a fire on the passenger ship Mercraft 2. At least seven people died, there were 142 people on board, 105 people rescued – CNN Philippines. pic.twitter.com/xytjqAvi8A

— Captain Singh, FICArb, 73K (@captsingh) May 23, 2022