Albania

Ahmetaj: Patronazhistëve t’u vini anash, ulëm çmimin e energjisë, do e përballojmë krizën

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj i është përgjigjur akuzave të opozitës duke nisur nga kriza energjetike e deri te patronazhistët në zgjedhjet e 25 prillit.

Çmimi i energjisë tha Ahmetaj, është ulur gjatë qeverisjes së PS dhe kështu do të vijojë pavarësisht krizës energjetike.

“Basha kërcënoi patronzhistët, atyre t’u vini anash. Tha që do ua tregojmë ne, me çfarë do ua tregoni, me grupet e armatosura? Sa i përket çmimeve. Janë 100 vende që përdorin rregullin fiskal. Vjen dekreti i Metës dhe thotë se skemi emergjencë. Po more kemi emergjencë. Janë 200 mijë familje që i mbështesim për çmimin e energjisë dhe kë subvensionuar, çezin. Ne e ndryshuam logjikën e çmimit, hoqëm fashat sepse hynin të gjithë oligarkët siç i thoni ju. Është ulur çmimi i  energjisë nuk e rrisim si ju

Ne do ta përballojmë krizën. Nëse keni një propozim konkret nëse është i mirë ne do ta marri mparasysh, por ju lutem silleni. Lajmet e mira janë duke ardhur kanë ardhur. Kemi arritur të pezullojmë edhe modelin për të menaxhuar me transparencë të gjitha kompanitë. Sa për rindërtimin, thoni çfarë të doni, dikur thatë 3D. Janë gati 2 mijë njësi individuale.Dje kalum një vendim që  kur të shpërndahen pallatet, apartamentet, do ta bëjmë për të gjithë me short, jo siç e bënit ju që merrte fari Balliu subvencione për çmimin e energjisë.  Për nderin tuaj votojeni kundër dekretin e presidentit”, tha Ahmetaj.

Nga foltorja e Kuvendit Basha  paralajmëroi patronazhistët që të tërhiqen sepse përndryshe siç ai tha ai do i gjejë belaja.

j.l./ dita

Football news:

Miranchuk's agent about Alexey's playing time: Serie A is a tough championship. Gasperini's totalitarianism and conservatism also play a role
Koeman will not be fired because of the defeat by Real Madrid. The future of the Barca coach depends on the matches with Rayo, Alaves and Dynamo Kiev
Real Madrid are masters of adaptations (and Modric is their king). Barcelona are hostages of Koeman's ideas (well, enough canopies already!)
Junior Marketing manager vacancy in the Creative Studio
Ruediger is in talks with Man City, PSG, Juventus and Tottenham
Manchester United's chaotic pressure failed. And Firmino is the main hero of the defeat from those who are not called Mo Salah
Bergomi about the draw in the Inter - Juventus match: With Lukaku, Inter would have won 3-0