MOSKË (Rusi) – Takim ndërkombëtar për Afganistanin me talebanët.

BRAZILIA (Brazil) – Prezantimi i raportit përfundimtar të Komisionit Parlamentar që heton menaxhimin e pandemisë nga qeveria e Bolsonaros.

FRANKFURT (Gjermani) – Panairi i Librit.

BRUKSEL – Shpallja e fituesit të Çmimit “Sakharov 2021” nga presidentët e grupeve në Parlamentin Evropian.

BRUKSEL – Konferencë për shtyp nga kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg, para takimit të ministrave evropianë të Mbrojtjes.

LIBI – 10-vjetori i arrestimit dhe vdekjes së udhëheqësit libian, Muammar Gaddafi.

AFRIKA JUGORE – Fillimi i fushatës së vaksinimit antiCOVID-19 për fëmijët mbi 12 vjeç./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.