Albania

Barcelona në aksion, po synon transferimin e yllit të Milanit

Franck Kessie pritet të largohet nga Milani në verën e vitit të ardhshëm.

Pas Manchester Unitedit, në garë për Kessien ka hyrë edhe Barcelona, shkruan “Mundo Deportivo”.

Kessie nuk e ka vazhduar ende kontratën me Milanin dhe në verën e vitit 2022, do të mbetet lojtar i lirë pasi i skadon marrëveshja me klubin italian.

Këtë situatë po mundohen ta shfrytëzojnë Unitedi e Milani, të cilat mund ta marrin Kessien pa pasur nevojë që të paguajnë dëmshpërblim.

Football news:

Timeline of Koeman's torment: terrible results, clashes with Laporta, fan attacks and dismissal. Now Barcelona wants Xavi
Salihamidzic about 0:5 with Borussia: Collective turbidity in Bavaria, which we cannot explain
Barcelona wants to appoint Xavi after Koeman's resignation
💣 ÂБарсеĞона увоĞиĞĞ° Кумана
Barcelona will announce Koeman's resignation in the near future
Barcelona bosses will meet tonight to discuss Koeman's future (Cope)
Inter coach about 2-0 with Empoli: It's a pity Lautaro didn't score, but he saves goals for the next matches