Albania

Basha takon ambasadorin holandez: Ndava shqetësimin për shkeljen e çdo standardi më 25 prill

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim, ambasadorin holandez Reinout Vos. Në një postim në rrjetet sociale, Basha bën me dije se me diplomatin diskutuan mbi sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit. Gjithashtu, Basha thotë se ka ndarë me të shqetësimin për zgjedhjet e 25 prillit.

“Mirëprita ambasadorin holandez Reinout Vos. Diskutuam mbi sfidat e Shqipërisë në procesin e integrimit. Ndava shqetësimin për shkeljen e çdo standardi për zgjedhjet në Shqipëri siç dëshmon dhe raporti i ODHIR, për korrupsionin, lidhjet e politikës me krimin dhe trafiqet.

Të angazhuar për të bashkëpunuar për realizimin e standardeve që përmirësojnë jetët e shqiptarëve,” shkruan Basha.

o.j/dita

Football news:

A homophobic tweet was published on behalf of Shomurodov. Roma stated that the account is fake
Neymar on the words about the 2022 World Cup: I was misunderstood. I go out to every match as if he is the last
Lautaro has extended his contract with Inter until June 2026. There are no compensation now
Pochettino on Messi: Guardiola said he can play in any position. He has an exceptional ability to be anywhere on the pitch
Xavi wants Barcelona to sign a fast defender. Cunde from Seville is an ideal option
The owner of Sparta is close to acquiring a 27% stake in West Ham. Later, he will be able to completely buy out the club
Mauricio Pochettino: Messi is the best player in the world with an exceptional understanding of the game